X
Samsun’da Türkiye’nin En Büyük Bayrağı Görenleri Şaşırtıyor!
Görüntülenme Sayısı : 10

Samsun’da Türkiye’nin En Büyük Bayrağı Görenleri Şaşırtıyor!

ABONE OL
9 Mart 2024 20:06
Samsun’da Türkiye’nin En Büyük Bayrağı Görenleri Şaşırtıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de en büyük bayrak olarak bilinen 116 metrelik direk uzunluğuna ve 2 bin metrekarelik genişliğine sahip olan bayrak, Samsun’un Kavak ilçesinde bulunan bir akaryakıt istasyonunun yanında dalgalanmaktadır. 430 kilogram ağırlığındaki bu devasa bayrak, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır. Yoldan geçen sürücüler bayrağın yanında durarak fotoğraf çektirmekte ve gururlanmaktadırlar. Bayrağın bakımı ise her 3 ayda bir yapılmakta ve yıpranmış kısımlar terzi tarafından onarılmaktadır. Bayrağın malzemesi olarak paraşüt kumaşı kullanılmaktadır.

Akaryakıt istasyonunun müdürü Sadık Aslan, bayrağın etrafında oluşan ilgiden memnuniyet duyduklarını belirtmiştir. Her gün birçok kişinin bayrağı görüp durduğunu ve fotoğraf çektirdiğini ifade etmiştir. Bayrak, profesyonel ekipmanlar ve terzi desteğiyle bakımı yapılmakta ve dönem dönem yenilenmektedir. Sadık Aslan, bayrağın asılı olduğu direğin çevresine dubalar yerleştirerek güvenlik önlemleri aldıklarını ve bayrağın rüzgarlı olmadığı zamanlarda indirilip terzi tarafından yenilendiğini belirtmiştir.

Bazı vatandaşlar da devasa bayrağa teşekkür ettiklerini ve Samsun-Ankara karayolundan geçerken bayrağı görüp gurur duyduklarını ifade etmişlerdir. Bayrakla fotoğraf çektiren vatandaşlar, bu önemli sembolün varlığından dolayı mutluluk duyduklarını ve bayrağın Kavak’a ayrı bir güzellik kattığını dile getirmişlerdir.

İçişleri Bakanlığı, bu devasa bayrağı fark ederek sosyal medya hesaplarından paylaşım yapmıştır. “Türkiye’nin en büyük bayrağı Kavak’ta dalgalanıyor” şeklindeki paylaşımda, Samsun’un Kavak ilçesinde bulunan 2 bin metrekarelik bayrağın önemine vurgu yapılmıştır. Ayrıca, bayrağın alt kısmında ay-yıldız şeklinde bir mescit bulunduğu ve bu sembolün Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini temsil ettiği belirtilmiştir. Bakanlık, bayrağın dalgalandıkça ülkenin varlığının devam edeceğine olan inancını dile getirmiştir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.