X
Seçim Arefesinde İZBB Başkanı Tunç Soyer ve Memleket Partisi Adayı Hamit Nişancı Arasındaki Gerilim Yükseliyor
  • Hızır Basın
  • Yerel Haberler
  • Seçim Arefesinde İZBB Başkanı Tunç Soyer ve Memleket Partisi Adayı Hamit Nişancı Arasındaki Gerilim Yükseliyor
Görüntülenme Sayısı : 9

Seçim Arefesinde İZBB Başkanı Tunç Soyer ve Memleket Partisi Adayı Hamit Nişancı Arasındaki Gerilim Yükseliyor

ABONE OL
11 Mart 2024 17:35
Seçim Arefesinde İZBB Başkanı Tunç Soyer ve Memleket Partisi Adayı Hamit Nişancı Arasındaki Gerilim Yükseliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yerel seçimlere sadece 20 gün kala, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer lehine yayın yapan sosyal medya hesapları ile iki dönem AK Parti’den aday olan Memleket Partisi adayı Hamit Nişancı’yı destekleyen paylaşımlar aynı anda bir anket paylaştı. Ankette Seferihisar’da CHP üçüncü parti olarak gösterilirken, bir gün önce Hamit Nişancı’nın seçim ofisi açılışına Soyer’in yakın çalışma arkadaşlarından üç kişinin katılması dikkat çekti. Bunun yanı sıra, Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer’in İsmail Yetişkin’i desteklemediklerini açıkça ifade ettiği belirtiliyor.

Geçtiğimiz hafta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Gaziosmanpaşa programına eşlik etmişti. Bu durum üzerine İZBB Adayı Cemil Tugay, İstanbul’a giderek Tunç Soyer’in Ekrem İmamoğlu’na verdiği destek için eleştirilerde bulundu. Tugay, ‘Dünden beri içim acıyor. Ben burada belediye başkan adayıyım. Kendi adıma değil Cumhuriyet Halk Partisi adına. Benim gibi düşünen siyasetçiler ve CHP adına bunu yapmayın. Ama burada bir dakika yanımda durmayan bir belediye başkanımız, başka şehirde başkaları için çalışıyor’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer’in İsmail Yetişkin’i desteklemediklerini belirttiği haberler, seçim atmosferine yeni bir boyut kazandırdı. Soyer’in lehine sosyal medya kampanyaları ve paylaşımlar ise seçmenler arasında tartışmalara neden oldu. Anket sonuçlarına göre Seferihisar’da CHP üçüncü parti olarak öne çıkarken, Hamit Nişancı’nın destekçilerine olan ilgisi dikkatleri üzerine çekti.

İzmir seçimlerine sayılı günler kala, adaylar arasındaki rekabet giderek artıyor. Tunç Soyer’in İstanbul ziyareti ve Neptün Soyer’in açıklamaları, siyasi arenadaki gerginliği arttırdı. Adaylar halkın gözündeki yerlerini sağlamlaştırmak için yoğun bir tempoyla çalışmaya devam ederken, seçim sonuçları merakla bekleniyor. İzmir’in geleceğini belirleyecek olan bu seçimler, şehrin kaderini etkileyecek önemli kararların alınmasını sağlayacak. Son güne kadar sürecek olan seçim çalışmaları, adaylar arasındaki kıyasıya rekabeti de beraberinde getiriyor. Ak Parti, CHP ve diğer partiler arasındaki çekişme, seçmenler üzerinde de etkili olmaya devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.