X
Seçim Günü Ücretsiz Ulaşım İmkanı! Ek Trenler Harekete Geçiyor
Görüntülenme Sayısı : 35

Seçim Günü Ücretsiz Ulaşım İmkanı! Ek Trenler Harekete Geçiyor

ABONE OL
27 Mart 2024 13:36
Seçim Günü Ücretsiz Ulaşım İmkanı! Ek Trenler Harekete Geçiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Görevliler, seçim günü kartlarını ibraz etmeleri şartıyla ücretsiz seyahat edebilecekler. Diğer yolcular ise yürürlükteki tarifeye tabi olacaklar. Seçim sabahı, saat 03.30’da Tepeköy, Aliağa ve Alsancak istasyonlarından ek trenler her iki yöne hareket edecek. 04.30’da Tepeköy ve Aliağa istasyonlarından kalkacak seferlerin son durağı Alsancak olacak.

Seçim sonrasında ise yine Tepeköy’den saat 01.01, 02.01, 03.01 ve 04.01’de, Aliağa’dan ise 01.40, 02.40 ve 03.40’da her iki yöne ek seferler düzenlenecek. Ayrıca 01.17’de Çiğli’den Tepeköy’e bir ek sefer daha yapılacak.

Metro ve tramvay da seçim günü boyunca seferlerini sürdüreceğini duyurmuştu. Yani toplu taşıma araçları, seçim günü vatandaşların rahatlıkla ulaşımını sağlamak adına ek seferler ve ücretsiz seyahat imkanı sunacaklar. Bu durum, seçim günü oluşabilecek ulaşım sıkıntılarını en aza indirme amacı taşımaktadır.

Ücretsiz seyahat ve ek seferlerin detaylarını öğrenmek isteyenler, ilgili istasyonlardaki görevlilere danışabilirler. Ayrıca, sefer saatleri hakkında güncel bilgi almak için belediye websitesini veya sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Seçim sabahı erken saatlerde başlayacak olan ek seferler, seçmenlerin rahat ve hızlı bir şekilde sandık başına ve evlerine ulaşmalarını sağlayacaktır. Metro ve tramvayın gün boyunca kesintisiz hizmet verecek olması da ulaşım konusundaki endişeleri ortadan kaldıracaktır.

Sonuç olarak, ulaşımı kolaylaştırmak ve vatandaşların seçim günü sorunsuz bir şekilde ulaşımını sağlamak adına belediye tarafından alınan bu önlemler oldukça önemlidir. Tren, metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçlarının seçim günü ek seferler düzenlemesi, vatandaşların oylarını rahatça kullanabilmesine yardımcı olacaktır. Bu uygulamaların seçim günü ulaşımının sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesine katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.