X
Selçuk Balkan’dan İskele’de İlginç Projeler!
Görüntülenme Sayısı : 17

Selçuk Balkan’dan İskele’de İlginç Projeler!

ABONE OL
21 Mart 2024 18:47
Selçuk Balkan’dan İskele’de İlginç Projeler!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Urla Belediye Başkan Adayı Selçuk Balkan, 20 Mart 2024 Salı günü İskele Mahallesi’nde üçüncü mitingini gerçekleştirdi. Miting öncesinde vatandaşlar, Urla Atatürk İlkokulu önünde toplanarak konvoy eşliğinde miting alanına gitti. Mitingde, Balkan’a destek veren eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve önceki dönem Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da yer aldı.

Mitingde projelerini açıklayan Selçuk Balkan, AK Parti adayının Karantina Adası projesini eleştirdi. Balkan, adanın tarihi ve kültürel mirasının korunması gerektiğini vurgulayarak, adanın UNESCO Dünya Miraslar Listesine alınması için çalışmalar yaptıklarını belirtti. Karantina Adası’nın turizme açılmasının tarihi yapıyı tahrip edeceğini savundu.

CHP Urla İlçe Başkanı Pelin Karasakal, mitingde Urla’nın hizmete ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, yeni bir yönetimle Urla’ya hizmet edeceklerini ifade etti. Balkan, İskele bölgesinde yapmayı planladıkları projeler arasında yeni bir Semt Pazarı Yeri ve trafik sorununun çözümü yer aldığını açıkladı. Ayrıca, Atatürk Mahallesi’nde Gençlik ve Spor Merkezi projesi ile ilçedeki spor kompleksi sorununu çözeceklerini belirtti.

Selçuk Balkan, İskele bölgesinde mavi bayraklı plajlar ve gençlik spor kompleksi projesi gibi çalışmaları hayata geçireceklerini duyurdu. Ayrıca, arıtma tesisinden elde edilen gri suyun tarımda kullanılmasını sağlayacaklarını ve Urla’nın sahil bandının uzunluğunu değerlendirerek mavi bayraklı plajlar oluşturacaklarını açıkladı. Balkan, Kadın kooperatiflerinden ve su ürünleri kooperatiflerinden de destek alarak bölgenin kalkınmasına katkı sağlayacaklarını belirtti.

Ayrıca, Karantina Adası çevresindeki deşarj hattının iptal edilerek suyun temizlenmesi için önlemler alacaklarını ifade etti. Balkan, İskele’deki arıtmanın deşarjı konusunda çalışmalar yapacaklarını ve bütün bu projeleri hayata geçirirken bölge sakinlerinin ve vatandaşların da düşüncelerini dikkate alacaklarını belirtti. Selçuk Balkan, Urla’nın geleceği için planladıkları projelerle ilçenin daha yaşanabilir bir hale gelmesini hedeflediklerini söyledi.

Son olarak, Taş Harmanı bölgesinde alt yapı sorunlarının çözümü için çalışmalar yapacaklarını ve vatandaşların mağdur olmaması için çözüm üreteceklerini belirtti. Selçuk Balkan, seçimlerde Urla’nın ihtiyaçlarına ve geleceğine odaklanacaklarını ve bölgenin sürdürülebilir kalkınması için çalışacaklarını vurguladı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.