X
Torbalı’da Orman Yangınları Riski!
Görüntülenme Sayısı : 35

Torbalı’da Orman Yangınları Riski!

ABONE OL
23 Haziran 2024 22:05
Torbalı’da Orman Yangınları Riski!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde artan ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava dalgaları konusunda uyarılarda bulunurken, Torbalı Belediyesi de aynı şekilde yüksek sıcaklıklara karşı vatandaşları uyardı. Belediye, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla halkı olası olumsuzluklara karşı bilgilendirdi.

Belediyenin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, halka seslenilerek, on gün boyunca devam edecek olan sıcak hava dalgaları nedeniyle orman yangını riskinin arttığı belirtildi. Vatandaşlardan, açık alanlarda ateş yakmamaları, çevresindeki insanları uyarmaları ve oluşabilecek sorunlar karşısında 112 Orman Yangın İhbar Hattı’nı aramaları istendi.

Sıcak hava dalgalarının etkisini artırmasıyla birlikte, orman yangınlarına karşı tedbirli olunması gerektiği vurgulandı. Belediye, vatandaşlara ateşin kontrolsüz bir şekilde yakılmaması konusunda uyarılarda bulunarak, ormanlık alanlarda sigara izmaritlerinin atılmaması gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca, çevrede görülen herhangi bir yangın belirtisinin hemen yetkililere bildirilmesi gerektiği hatırlatıldı.

Torbalı Belediyesi, yüksek sıcaklıkların neden olabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Halkın, sıcak hava nedeniyle oluşabilecek risklerden korunması adına gerekli önlemleri almaları gerektiği ifade edildi. Açık alanlarda ateş yakmanın yanı sıra, doğal çevrenin korunması ve ormanlık alanlara gereken özenin gösterilmesi gerektiği vurgulandı.

Son olarak, Torbalı Belediyesi, vatandaşların meteorolojik uyarılara ve olası tehlikelere karşı duyarlı olmaları gerektiğini dile getirdi. Halkın, sıcak hava dalgalarının etkilerine karşı bilinçli şekilde hareket etmeleri ve çevreye karşı sorumlu davranmaları gerektiği önemle vurgulandı. Belediye, herhangi bir acil durumda 112 Orman Yangın İhbar Hattı’nın aranması ve yetkililere bilgi verilmesinin hayati önem taşıdığını hatırlattı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.