X
Türkiye’de İstiklal Marşı’nın 103. Yılı Kutlandı: Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda Emotion Etkisi!
  • Hızır Basın
  • Yerel Haberler
  • Türkiye’de İstiklal Marşı’nın 103. Yılı Kutlandı: Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda Emotion Etkisi!
Görüntülenme Sayısı : 10

Türkiye’de İstiklal Marşı’nın 103. Yılı Kutlandı: Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda Emotion Etkisi!

ABONE OL
12 Mart 2024 15:11
Türkiye’de İstiklal Marşı’nın 103. Yılı Kutlandı: Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda Emotion Etkisi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilmesinin 103. yılı, Karabağlar Belediyesi tarafından Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Parktaki törene, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, meclis üyeleri, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, KARBEM öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra katılımcılara seslenen Başkan Selvitopu, Ulusal Kurtuluş Savaşı ruhunu en iyi şekilde yansıtan marşımızın kabul edilmesinin 103. yılını kutladı ve Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle, minnetle andı. İstiklal Marşı’nın her dizesinde ve kelimesinde, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yedi düvele karşı verilen bu örnek mücadelenin izlerinin olduğuna dikkat çeken Başkan Selvitopu, “Ulusal Kurtuluş Savaşına inanmayan, özgürlük ve bağımsızlığı ruhunu hissetmeyenlerin bu marşı yazması mümkün değildir.

Her dizeye yansıyan bu ruhun, İstiklal Marşı’nı çok önemli kıldığını belirten Başkan Selvitopu, farklı düşüncelerden olanların bile bu ruhu taşıdığını ve vatan sevgisinin önemine vurgu yaptı. Mehmet Akif Ersoy’un yarışmaya para ödülü olduğu için katılmadığını hatırlatan Selvitopu, marşın yazılış sürecinin ve kabul edilişinin önemine dikkat çekerek, gelecek nesillere aktarılması gerektiğini ifade etti.

Başkan Selvitopu’nun konuşmasının ardından, KARBEM öğrencileri Irmak Hotamış ve Aydın Efe Balcı “Bayrak” şiirini seslendirdi. Tören, Mehmet Akif Ersoy Büstü’ne kırmızı karanfiller bırakılmasıyla sona erdi. Başkan Selvitopu, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 103. yılında önemli bir tarihin kutlandığını belirtirken, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük ruhunu yansıtan bu marşın her zaman yaşatılması gerektiğine vurgu yaptı. Katılımcılar, törenin sonunda duygulu anlar yaşayarak, Mehmet Akif Ersoy’un büstüne karanfiller bırakarak, vatan sevgisini ve milli birlik ruhunu bir kez daha hissettiler.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.